8 iemesli, kādēļ apmeklēt Laimas Vaikules jubilejas koncertu

Pirmo reizi pēc sešu gadu pārtraukuma estrādes dīva Laima Vaikule sniegs solo koncertu Rīgā. Svētku atmosfēras piesātinātais koncerts notiks 30.martā Arēnā Rīga, vienu dienu pirms mākslinieces dzimšanas dienas.

Jubilejas koncerta programmu Vaikule izstrādā pati, sadarbojoties ar Ukrainas Freedom Ballet – visā pasaulē atpazīstamu kolektīvu, kuram raksturīga izsmalcināta horeogrāfija. Savukārt muzikālo pavadījumu koncertā nodrošinās Laimas orķestris, kura sastāvā ir vairāk nekā 20 profesionāli mūziķi no Latvijas un ārvalstīm.

8 iemesli, kāpēc ir vērts jau savlaicīgi iegādāties biļetes sev un tuvākajiem uz šo neapšaubāmi unikālo koncertu:

1. Reta iespēja Vaikuli satikt mājās

Dziedātājas faniem dzimtenē salīdzinoši reti rodas iespēja baudīt solo koncertu, kas veltīts tikai Vaikulei – daudz biežāk viņu var satikt Jūrmalā kā festivāla «Laima Rendezvous» idejas autori. «Rendezvous» ir starptautisks festivāls četru dienu garumā, kurā viesojas visdažādākie viesi no visas pasaules. Turklāt koncerts Arēnā Rīga 30.martā būs ne tikai Vaikules solo koncerts, bet arī viņas jubilejas svinēšana, kas ļaus piedzīvot maksimāli daudz Vaikules šarma un izbaudīt viņas atpazīstamākās dziesmas.

2. Lielāko hitu parāde

Laimai Vaikulei ir neticami daudz spožu hitu, kas daudzu gadu garumā ir iekarojuši klausītāju sirdis. Daudzi no tiem ir kļuvuši par sava laika simbolu, pateicoties unikālajai izpildīšanas manierei, šarmam un dziedātājas balsij. Lielākie Vaikules hiti, kas kļuvuši populāri pēdējo 20 gadu laikā, veidos jubilejas koncerta pamatprogrammu.

3. Neatkārtojamais Freedom Ballet

Pazīstamais Ukrainas deju kolektīvs ir strādājis ar leģendāro Cirque du Soleil režisoru Franko Dragoni, amerikāņu burleskas zvaigzni Ditu fon Tīsu un ar Laimu Vaikuli, jo viņi ir seni draugi. «Es vienmēr tiecos sadarboties ar labākajiem. Tā ir liela laime strādāt ar tādu kolektīvu. Viņi ir veiksmīga, pārsteidzoša un spoža deju grupa, un veidot programmu kopā ar viņiem – tā ir bauda,» atzīst Vaikule.

4. Jo skaistums glābs pasauli

Uz Vaikules jubilejas koncertu ir vērts iet arī cerībā, ka māksliniece beidzot atklās skaistuma un mūžīgās jaunības noslēpumu, kurš viņai, bez šaubām, ir zināms. Lai gan, iespējams, nav nemaz tik svarīgi, ko dziedātāja dara (vai arī nedara), lai izskatītos tik lieliski. Bet pats fakts spēj pārliecināt ikvienu sievieti, ka – būt apburoši skaistai vienmēr – ir iespējams! Par to var pārliecināties, aizejot uz koncertu.

5. Joprojām stila ikona

Vaikule vienmēr ir atšķīrusies no citām estrādes zvaigznēm un bijusi stila ikona no radošās darbības pirmsākumiem līdz pat šodienai, atklāj modes vēsturnieks un televīzijas raidījumu vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs: «Vaikules stila ietekmes neparastais fenomens, pirmkārt, saistīts ar to, ka «perestroikas» laikā Vaikule pievērsās Rietumu modei gan apģērbā, gan muzikālajā repertuārā. Vairākus gadus viņa strādāja ASV, kur viņu pat dēvēja par «Latvijas Madonnu». Šis rietumnieciskais noslēpumainības plīvurs, nelielais Baltijas akcents, ļoti ieturēta krāsu gamma apģērbā – tikai trīs krāsas, balta, melna un sarkana, karē matu griezums, stūrainas kustības dejā un tiekšanās uz mūžīgo jaunību – tas viss padarīja Laimu Vaikuli par vienu no stilīgākajām zvaigznēm uz pēcpadomju skatuves.»

6. Intriģējoši koncerta viesi

Viesu vārdi pagaidām tiek turēti noslēpumā, bet ikviens ir jau pieradis, ka Vaikules viesi uz skatuves ir viņas draugi ar radniecīgām dvēselēm, harizmātiski mākslinieki un spožas zvaigznes no dažādām valstīm. Kā ierasts – gaidām lieliskus pārsteigumus!

7. Bez valodu robežām

Koncertā skanēs lielākie hiti gan latviešu, gan krievu valodā, tajā skaitā arī viens no nozīmīgiem Vaikules radošajiem sasniegumiem – 2013.gadā klajā nākušais CD albums “Atkal mājās” ar skaistām Raimonda Paula un Guntara Rača dziesmām.

8. Jau pavisam drīz – jubilejas festivāls “Laima Rendezvous”

2019.gadā Latvijā notiks divi nozīmīgi notikumi, kas cieši saistīti ar Laimu Vaikuli – mākslinieces solo koncerts pavasarī, kā arī nu jau par tradīciju kļuvušais festivāls “Laima Rendezvous Jūrmala” jūlija otrajā pusē, kurš norisināsies jau piekto reizi!

Biļetes:
Laimas Vaikules jubilejas koncerts Arēnā Rīga:
https://goo.gl/LrHpkQ
Festivāls “Laima Rendezvous Jūrmala 2019”:
https://goo.gl/K2799P